طراحی وب سایت ریسپانسیو در کرج و تهران

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

یکی از خدمات گروه طراحی سایت در کرج و تهران رابط وب، طراحی سایت هایی است که به صورت واکنش گرا یا ریسپانسیو هستند و در مجموع به گونه ای بوده که در تمامی نمایشگرهای هوشمند به صورت صحیح مشاهده خواهند شد. در سال های اخیر با به وجود امدن تغییرات مختلف در زمینه طراحی وب هر مجموعه ای که در این خصوص فعال می باشد، موظف است تا سطح کیفی خدمات خود را افزایش داده و با تکنولوژی های روز هماهنگ شود. در این راستا رابط وب هم سعی داشته است تا نیاز ها و تمایلات کاربران را در اولویت قرار دهد و وب سایت هایی کاربر پسند طراحی نماید. واکنش گرایی یا ریسپانسیو بودن یک سایت موجب می شود تا کاربران مختلفی که از دستگاه های متفاوت برای بازدید از سایت شما استفاده می کنند، بتوانند به راحتی ساختار صفحات وب را مشاهده نمایند. در ادامه به بیان توضیحاتی در مورد Responsive خواهیم پرداخت.

ضرورت طراحی سایت ریسپانسیو

علاوه بر اینکه یک سایت باید با جدیدترین تکنولوژی ها و تغییرات به وجود آمده در حوزه وب مطابقت های لازم را داشته باشد، ضروری است که از نکات مرتبط با User Freindly نیز برخوردار بوده تا سهولت استفاده و کارایی لازم را برای کاربران به ارمغان آورد. با توجه به اینکه امروزه استفاده از انواع تلفن همراه هوشمند در ابعاد و مدل های گوناگون بسیار رواج یافته است، تعداد زیادی از کاربران اینترنت از طریق دستگاه های هوشمند خود یا به اصطلاح smart phone ها صفحات وب را مرور می کنند و بر این اساس بسیار اهمیت دارد تا بتوان یک وب سایت را به گونه ای طراحی کرد تا به خوبی در این دستگاه ها نمایش داده شود. در توضیح ریسپانسیو باید بگوییم که موضوع اصلی این است که نمایشگر های استفاده شده در دستگاه های هوشمند از ابعاد و رزولوشن های متفاوتی برخوردار هستند و همین موضوع باعث می شود که عناصر و اجزای یک صفحه وب در ابعاد متفاوت نمایش داده شود؛ بنابراین همانطور که در عرصه ی تکنولوژی نوآوری هایی به وجود می آید، طراحان و برنامه نویسان نیز باید شرایطی را فراهم آورند تا بتوانند صفحات اینترنتی را با تکنولوژی های جدید تطبیق دهند. از طریق طراحی ریسپانسیو صفحات یک سایت، برای ابعاد مختلف و متفاوت گوشی های همراه و تبلت ها هماهنگ خواهند شد و بدیهی است که وقتی کاربران از طریق دستگاه های متفاوتی یک صفحه را مشاهده می نمایند، در واقع با تغییر سایز صفحه مواجه می شوند اما این تغییر به صورتی است که سایز فونت ها، لینک ها، تصاویر و تمامی عناصر یک صفحه ی وب کاملا در اندازه مناسب خودشان قرار دارند و به راحتی دیده می شوند و هیچ نیازی به زوم کردن ندارند. به بیانی دیگر ریسپانسیو موجب می شود تا یک صفحه سایت همان گونه ای که در نمایشگر لپ تاپ یا کامپیوتر دیده می شود در سایر دستگاه ها نیز قابل رویت باشد.

اهمیت ریسپانسیو در بهینه سازی وب

هم چنین Responsive کردن یک سایت، یکی از مواردی است که در بهینه سازی مورد توجه قرار می گیرد و از دیدگاه گوگل بسیار اهمیت دارد؛ زیرا یک سایت باید از لحاظ ویژگی های مختلف برای مخاطبان اصلی خود یعنی کاربران اینترنتی بهینه شده باشد. سایت هایی با ویژگی واکنش گرایی جایگزین خوبی برای نسخه موبایلی هستند، یعنی با انجام این کار دیگر لازم نیست که دو نسخه ی مجزا از یک سایت یکی برای نمایش در وب و یکی برای نمایش در موبایل تهیه شود. از طریق ریسپانسیو کردن علاوه بر کاهش یافتن هزینه ها، جذابیت یک سایت برای بازدید کنندگان نیز افزایش خواهد یافت؛ زیرا Responsiveیک راه حل مناسب برای به وجود آوردن بهترین حالت نمایش صفحات وب در نمایشگر های مختلف می باشد و از این طریق یک صفحه وب قابلیت تطبیق یافتن خواهد داشت به گونه ای که در مناسب ترین حالت نمایش داده شود. اگر سایت شما به گونه ای است که از محتوا و اطلاعات متنی برخوردار است، اینکه افراد بتوانند به راحتی اطلاعات را مورد مطالعه قرار دهند، بسیار مهم می باشد؛ بنابراین با توجه به دلایلی که ذکر شد امروزه ریسپانسیو بودن یک سایت یکی از بدیهی ترین و در عین حال موارد لازم برای طراحی می باشد و می توان آن را به عنوان یکی از عوامل موثر در افزایش تعداد بازدید کنندگان و ترافیک ورودی به وب سایت در نظر گرفت. اگر در شهر کرج حضور دارید و می خواهید سایت شرکتی، شخصی، آموزشی، هنری و یا ..... خود را بهینه سازی نمایید به گونه ای که با تکنیک های روز مطابقت داشته باشد و یا اگر می خواهید که یک وب سایت جدید ریسپانسیو شده داشته باشید، فقط کافی است که با رابط وب تماس بگیرید و از اطلاعات لازم در این خصوص، در قالب یک جلسه مشاوره رایگان بهره مند شوید.

مطالب مرتبط:

خدمات مشاوره سئو در کرج
طراحی مجدد وب سایت در کرج
سئو و بهینه سازی سایت در استان البرز و کرج
نگهداری و پشتیبانی سئو سایت در کرج
شرکت معتبر طراحی، سئو و بهینه سازی سایت در کرج

برچسب ها: