بهینه سازی وب سایت شامل چه مواردی می شود؟

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

بسیاری از شما دوستان عزیز، سایت اینترنتی خود را سئو کرده اید و خیلی ها هم شاید تا به حال در این مورد اطلاعات چندانی نداشته اید. کمتر پیش می آید که افراد خودشان پروسه ی SEO صفحات وب را انجام دهند و به دلیل تخصصی بودن این کار، آن را برون سپاری کرده و بر عهده ی افراد با تجربه و متخصص و شرکت های فعال در زمینه ی بهینه سازی وب سایت قرار می دهند. اما موضوع مهم اینجاست که این کار چه سودی برای سایت شما خواهد داشت و ماهیت و فایده ی آن چیست و همچنین دقیقا چه مواردی در این پروژه لحاظ می شود و پیاده سازی می گردد؟

بسیاری ار کسانی که به عنوان سئوکار مشغول به فعالیت هستند، به دلایل مختلف جزییات کاری که انجام می دهند را آشکار نمی سازند، منظور اصلی ما این است که حق طبیعی مشتری است که بداند دقیقا چه کاری بر روی وب سایت وی انجام شده است، هر چند اگر از دانش کافی برای درک آن برخوردار نباشد. در پروژه های بهینه سازی وب سایت، ارائه ی اطلاعات دقیق به افزایش ارتباط موثر و اعتماد مشتری کمک می کند و بر اساس همین موضوع است که مجموعه ی رابط وب سعی در اطلاع رسانی هر چه بیشتر به مشتریان خود دارد. از این طریق علاوه بر به دست آوردن رضایت مشتریان، سطح آگاهی افراد نسبت به کارهایی که بر روی سایت آنها انجام داده می شود، نیز افزایش خواهد یافت و در واقع به معلومات آنها افزوده می گردد و این خود روشی است مناسب برای آماده سازی ذهن عموم نسبت به ماهیت پروژه های بهینه سازی وب سایت و کمک به اینکه بدانند این کار چه فوایدی را برای وب سایت آنها، افزایش رتبه در گوگل، بازاریابی اینترنتی و افزایش سودآوری اقتصادی کسب و کارشان خواهد داشت.

 بهینه سازی وب سایت شامل چه مواردی می شود؟

انواع بهینه سازی وب سایت چیست؟

سئو به طور کلی به دو بخش تقسیم می شود:

On page seo : عبارت است از تمامی کارهایی که در درون صفحات انجام خواهد شد ( تگ ها، کد نویسی ها، محتوا و ... )

Off page seo : تمامی فعالیت هایی که با هدف تاثیر گذاری مثبت، بیرون از صفحات وب سایت انجام خواهد گرفت. ( لینک سازی)

هدف کلی بهینه سازی وب سایت ، استاندارد سازی صفحات وب برای رسیدن به اهداف مختلف است که یکی از این اهداف افزایش رتبه در موتورهای جستجو از جمله گوگل می باشد. در واقع از این طریق می توان تغییرات لازم را جهت بهینه نمودن کد ها و محتویات یک صفحه اینترنتی اعمال نمود. این محتویات شامل ( متون، عکس ها، لینک ها، کلمات کلیدی و ... ) می باشند. هم چنین با فراهم سازی لینک های ارزشمند که از جانب سایت های معتبر به سایت شما ارسال می شوند، می توان اعتبار صفحه اصلی یا داخلی سایتتان را افزایش داد. یکی از مهم ترین نکات در بهینه سازی سایت آف پیج این است که برای انتخاب سایتی که می خواهیم از ان لینک دریافت کنیم، باید به ارتباط موضوعی آن سایت با کسب و کار مشتری توجه نماییم. دقت زیاد در این مورد باعث می شود تا در دید موتورهای جستجوگر از جمله گوگل برجسته تر به نظر بیایید و این موضوع مشخص می شود که شما تنها برای افزایش دادن بی رویه ی لینک ها اقدام به اعمال سئو off page نکرده اید، بلکه با درایت و به صورت برنامه ریزی شده این کار انجام شده است. برای کسب نتایج مورد انتظار از بهینه سازی وب سایت نیازمند سپری شدن زمان هستیم و یکی از مواردی که رابط وب در تعامل با مشتریان خود سعی دارد تا به صورت اختصاصی به آن اشاره داشته باشد، دقیقا همین است که سئو مستلزم زمان کافی می باشند. این زمان معمولا به صورت چند ماهه تعیین می شود که در طول این مدت با یک برنامه ریزی دقیق مجموعه ای از اقدامات مرتبط با بهینه سازی وب سایت توسط کارشناسان SEO اعمال می گردد؛ یعنی هر روز بر روی سایت مشتری تغییرات لازم انجام خواهد شد و به این ترتیب نتایجی که در حوزه ی افزایش رتبه گوگل به دست خواهد امد مدت زمان بیشتری نیز ماندگار خواهند بود.

اهمیت کلمات کلیدی در بهینه سازی وب سایت

کسب و کار شما مرتبط با هر موضوعی که باشد، قطعا کلمات و عبارتی هستند که به بهترین شکل توصیف کننده ی کار شما خواهند بود. این کلمات Key Wrordsنامیده می شوند و ما در پروسه سئو وب سایت به میزان گسترده ای با این مقوله سر و کار داریم. اساس کار موتورهای جستجو مثل گوگل بر پایه ی کلمات کلیدی است و به طور معمول هر چه این کلمات طولانی تر شده و به عبارت شبیه تر باشند میزان رقابت آنها نیز کمتر می شود. برای مثال عبارت " بهینه سازی وب سایت در کرج" دارای رقابت کمتری نسبت به عبارت " بهینه سازی سایت" می باشد که بیشتر مربوط به تهران است و هر چه این رقابت بیشتر باشد پروژه سنگین تر شده و زمان و هزینه ی آن افزایش خواهد یافت. استفاده از کلمات کلیدی باید به گونه ای باشد که در تمامی قسمت های سایت نظیر محتوا و تگ ها از آن به درستی استفاده شود.

 مطالب مرتبط:

نگهداری و پشتیبانی سئو سایت در کرج
تاثیر فعالیت در شبکه های اجتماعی بر سئو سایت
طراحی وب سایت ریسپانسیو در کرج
طراحی مجدد وب سایت در کرج
سئو و بهینه سازی سایت در استان البرز و کرج

برچسب ها: